Nalazite se na stranici: Općina Gradec Proslavljen Dan Općine Gradec

Proslavljen Dan Općine Gradec

zastava-gradec-m

Gradec, 21.09.2017
Općina Gradec je dana 17. rujna 2017. godine (nedjelja) obilježila svoj dan. Tim su povodom pripremljeni brojni sadržaji. Svečano je otvoreno i blagoslovljeno novoizgrađeno vatrogasno spremište za vatrogasno vozilo, parkiralište i centar Općine koje je otvorio i posvetio župnik župe Gradec vlč. Stjepan Matoić obraćajući se prigodnim govorom, prigodnim riječima obratile su se načelnica Općine Gradec gđa. Ljubica Ambrušec i zamjenica župana Zagrebačke županije gđa. Nadica Žužak. Nakon svečanog otvorenja naš gradečki župnik vlč. Stjepan Matoić predvodio je euharistijsko slavlje u našoj župnoj crkvi Ranjenog Isusa u Gradecu uz muzikalnu i pjevnu pratnju VIS Gratia, a potom je u crkvi održan koncert sa izvođačima: Marko Đurakić (orgulje) i Ana Fortuna (vokal).

2dan-opcine6

  U školskoj dvorani održano je svečano obilježavanje sjednice kojoj su prisustvovali brojni gosti, i uzvanici, među njima saborski zastupnik gosp. Tomislav Panenić, bivša saborska zastupnica gđa. Jasna Matulić, zamjenica župana Zagrebačke županije gđa. Nadica Žužak, predsjednik Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije i potpredsjednik Hrvatske vatrogasne zajednice gosp. Stjepan Ptiček, predsjednica Vijeća bošnjačke nacionalne manjine i zamjenica predsjednika Koordinacije vijeća i predstavnika nacionalnih manjina Zagrebačke županije gđa. Sanela Kantarević, općinski načelnik pobratimljene Općine Tompojevci gosp. Zdravko Zvonarić, predsjednik Općinskog vijeća Općine Tompojevci gosp. Dubravko Martić, potpredsjednik Općinskog vijeća Općine Tompojevci gosp. Zlatko Potočki, općinski načelnik Općine Brckovljani gosp. Željko Funtek, gradonačelnik Grada Vrbovca gosp. Denis Kralj, zamjenik gradonačelnika Grada Vrbovca gosp. Robert Đuranec, općinski načelnik Općine Dubrava gosp. Tomislav Okroša, zamjenik načelnika Općine Dubrava gosp. Ante Grizelj, zamjenik načelnika Općine Farkaševac gosp. Duško Švec i općinski načelnik Općine Preseka gosp. Nikola Kožar, kao i predstavnici institucija i medija našeg i okolnih mjesta. U sklopu obilježavanja Dana Općine Gradec, dodijeljena su javna priznanja koja su ove godine zasluženo primili: Franjo Tkalčević, Gordana Brtan, Kalinski klaonica i trgovina, prerada mesa i ugostiteljstvo vl. Višnja Kalinski, Duška Dominiković, dr.med., Zidarsko – fasaderski obrt vl. Mladen Horvatić, Klanjec, obrt za proizvodnju i usluge, vl. Darko Klanjec, Josip Boltižar, Ivić Pašalić iz tvrtka Mundus Viridis, Vokalno instrumentalni sastav Gratia, Matija Potočić, Josip Vinković, Stjepan Ježić, Franjo List, Sara Herek, Dobrovoljno vatrogasno društvo Gradec, ženska „A“ ekipa Dobrovoljnog vatrogasnog društva Haganj, Ivan Hribar, Marjan Petrović, Kristijan Hmelina, Dragutin Masnec, te učenici Osnovne škole Gradec koji su ostvarili zapažene rezultate na županijskim i državnim te međunarodnim natjecanjima: Larisa Horvatinović, Lucija Lernatić, Mariela Mesar, Elena Kalinski, Luka Blažević, Lorena Funtak, Antonela Pisačić, Leon Jaić i Matej Mihalic. U glazbenom dijelu obilježavanja nastupila je VIS Gratia.

2dan-opcine1

2dan-opcine2

2dan-opcine3

2dan-opcine4

2dan-opcine5
Fotografije preuzete sa www.zagrebacka-zupanija.hrNakon prigodne dodjele javnih priznanja uslijedila je pozdravna riječ gostiju i uzvanika, pa je Dan općine prisutnima, uz ostale, čestitao saborski zastupnik gosp. Tomislav Panenić. Općinska načelnica Općine Gradec zahvalila je i županu Zagrebačke županije gosp. Mr.sc. Stjepanu Kožiću, a u njegovo ime zahvalnicu, za izniman doprinos razvoju Gradeca preuzela je zamjenica župana gđa. Nadica Žužak koja se obratila prigodnim riječima. U svom govoru obratio se prigodnim riječiim i predsjednik Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije i potpredsjednik Hrvatske vatrogasne zajednice gosp. Stjepan Ptiček. U pozdravnu riječ od strane gostiju obratili su se gradonačelnik Grada Vrbovca gosp. Denis Kralj i zamjenik načelnika Općine Dubrava gosp. Ante Grizelj koji su pohvalili rad načelnice i njenih suradnika te istaknuli kako slijedeći primjeran rad načelnice u razvoju općine, mogu samo puno naučiti.

dan-opcine1

dan-opcine1


Program je nastavljen u centru Gradeca pod nadstrešnicom općinske zgrade gdje su bili izloženi radovi učeničke zadruge „Perunika“ Osnovne škole Gradec, radovi učenika kreativne skupine Osnovne škole Gradec, zatim izložba „Jedrenjaci u kamenu“ mladog umjetnika mag.kiparstva Mate CROate - Mate Turića, izložba slika Marine Lohnicki, promocija slika umjetnika Josipa Boltižara i izložba likovnih radova Radovana Vojvodića dok je u novootvorenom vatrogasnom spremištu i na parkiralište uz bogati gastro užitak u organizaciji općinskih Mjesnih odbora, sportsko-ribolovnih, lovnih i ostalih udruga Općine Gradec te uz recitacijske nastupe učenica i učenika Osnovne škole Gradec kao i nastup njihove folklorne skupine pod vodstvom nastavnice Sanje Siščan. Narodno veselje popratio je glazbeni sastav „VANILLI BAND“.

dan-opcine1

dan-opcine1

dan-opcine1

dan-opcine1

dan-opcine1

 

Raspored odvoza otpada 2018

kalendar-mali

Gradečki vjesnik broj 7, prosinac 2017.

gv-2018

Gradečki vjesnik broj 6, prosinac 2016.

vjesnik-06

Gradečki vjesnik broj 5, prosinac 2015.

vjesnik-m

Gradečki vjesnik broj 4, prosinac 2014.

gradecki-vjesnik-04

Knjiga Gradec kod Križevaca

gradeckodk

Gradečki vjesnik broj 3, prosinac 2013.

Gradecki_vjesnik_03

Jedinstveni upravni odjel Općine Gradec

Marica Kozumplik – rukovoditeljica kadrovskih, općih i računovodstvenih poslova
e-mail: mkozumplik@gradec.hr
 
Đurđica Kušec – komunalni redar i referent za komunalne poslove
e-mail: dkusec@gradec.hr
 
Hrvoje Stjepan Hasanović, iur. – referent za upravne i administrativne poslove
e-mail: hhasanovic@gradec.hr
 
Tel: 01/2797-097
Fax: 01/2797-097

Veterinarska ambulanta Gradec

Gradec 95
10 345 Gradec
Tel: 01/2797-033
Veterinari:
Mario Katušić, dr.med.vet.
Mob: 098/792-535

Zdravstvena stanica Gradec

Gradec BB
10 345 Gradec
Ordinacija opće medicine:
Dr. Maja Turković.
Tel: 01/5544-358
Danijela Anić-Pejić, dr.opće med.
Tel: 01/2797-024
Stomatološka ordinacija:
Nada Vukušić, dr.stomatolog
Tel: 01/2797-461

Osnovna škola Gradec

Gradec 93A
10 345 Gradec
Ravnatelj škole:
Vlado Starešec, prof.
Tel: 01/2797-481
Tajnica škole:
Biljana Vojvodić
Tel: 01/2797-034
Fax: 01/2797-495
e-mail: biljana.vojvodic@skole.hr
ured@os-gradec.skole.hr

Ugostiteljski obrt "Jembri"

Gradec 134
10 345 Gradec
Vl. Sandra Jembri
Mob: 098/9332-974

Dimnjačarske usluge

DIMNJAČARSKO-PEĆARSKI I TRGOVAČKI OBRT
Miljenko Kišak
Možđenec 41
42220 Novi Marof
Tel: 042/606-054
Mob: 091/5182850
Cjenik dimnjačarskih usluga možete pogledati ovdje

E Uprava

katastar

knjige

mojposao

posao


Foto galerija

Foto galerija

Župa ranjenog Isusa

Župa ranjenog Isusa